Hakkımızda

Hakkımızda

Kardelen Kuruyemiş 1986 Yılında Babamız Hüseyin YILANLI tarafından küçük bir alanda sarı leblebi üretimiyle ticaret yolculuğuna başlamıştır.
Uzun yıllar sarı leblebi üretimiyle serüvenine devam eden kurucumuz Hüseyin YILANLI kaliteden taviz vermeyerek leblebi sektörünün vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.
Leblebi üretimiyle çıktığı bu yolculukta 2006'lı yıllar geldiğinde leblebi şekeri ve çıtır leblebi ürünlerinin imalatıyla devam etmiştir.
Sürekli büyüyen ve gelişen bu sektörde ürün kapasitesini ve ürün yelpazesini genişleterek 2010'lu yıllar geldiğinde soslu fıstık, soslu leblebi ve gevrek leblebi (KARKITIR) gibi farklı ürünler, farklı lezzetler üretimini başlatarak bölgesel pazarda katarak isminden söz ettirmeyi başarmıştır.
Kaliteden taviz vermeden ürünlerini yurtiçi ve yurtdışına pazarlamaktadır. 2013 Yılına gelindiğinde KARDELEN KURUYEMİŞ bünyesinde Çikomiss markasını oluşturarak çikolatalı leblebiler ve çikolatalı drajeler diye bilinen; çakıl taşı, bonibon, kahve çekirdekli, fındıklı ve incirli grupların üretimine başlamıştır.
Günümüzde yeni ürün çeşitleriyle başarılarına devam etmektedir. Son yıllarda ihracata yönelik çalışmalarımız hız kazanmış başta körfez ülkeleri olmak üzere Ortadoğu ve Avrupa'ya ürünlerimizi ihraç ederek Türk ekonomisine katma değer sağlamaktadır.
KARDELEN KURUYEMİŞ sektöründe tecrübesini kullanarak müşterilerinin damak tadına uygun ürün çeşitleri geliştirerek çikomiss, karkıtır, çerez çarşısı ve kardelenur çerezleri markaları adı altında sizlerin beğenisine sunmaktadır.

icerikResimler/1070110698_114605.jpg